KONST / Litografier / Screenprint 8791083
nr 879 1083
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Screenprint, Roy Lichtenstein (1923-1997), 'The Solomon R Guggenheim museum poster', signerad 1969, 16/250. motivet: diameter, 58 cm
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Utrop:
50.000 kr
Såld:
28.000 kr
måndag 3 mars 2014
kl 20:22:58
25.000 kr
25.500 kr
26.500 kr
27.500 kr
Roy Lichtenstein
Läs mer om Roy Lichtenstein